آموزشی

حل قطعی مشکل کندی سرعت لپ تاپ و گرمای آن

کندی سرعت لپ تاپ

حتما برای شما هم پیش آمده است که در هنگام کار با لپتاپ، با قفل شدن و سرعت بسیار پایین آن مواجه شوید. در این موارد، بیشتر ما کلافه می‌شویم و ممکن است راه حل کوتاه مدتی برای کندی سرعت لپ تاپ نداشته باشیم. کند شدن و سرعت پایین لپ تاپ، به خصوص کامپیوترها و لپتاپ‌های قدیمی، با بالا رفتن سن و مدل این وسیله، روز به روز نیز بدتر می‌شود.

برخی از ما ممکن است بودجه لازم برای تعویض مدل لپتاپ و یا خرید مدل‌های جدید و پرسرعت را نداشته باشیم. اما راه حل در این موارد چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا با راهکارهایی برای رفع کند شدن لپ تاپ و نیز بالا رفتن دمای آن، آشنا شویم و ببینیم چه روش‌های موثر و کم هزینه‌ای برای رفع این مشکل، وجود دارد.

 

دلایل اصلی کند شدن لپتاپ چیست؟

سرعت انجام فعالیت‌ها در کامپیوتر یکی از مهم‌ترین عواملی است که نشان می‌دهد همه چیز به خوبی کار می‌کند. اما وقتی سرعت پایین می‌آید و یا دمای آن بیش از حد گرم می‌شود، نشان دهنده این موضوع است که ایراد و اشکالی نرم افزاری و یا سخت افزاری در لپتاپ وجود دارد.

برخی از این مشکلات که باعث گرمای لپ تاپ و یا کند بودن لپ تاپ می‌شود، عبارت است از:

  • داغ کردن قطعات در داخل کامپیوتر، یکی از عواملی است که بر روی سرعت آن تاثیرگذار است.

( مقاله چرا لپ تاپ داغ می کند ؟ + راه حل قطعی را از دست ندهید)

  • داغ شدن بیش از حد پردازنده، رم، پردازنده گرافیکی و یا فضای داخل لپتاپ، منجر به کاهش سرعت آن نیز می‌شود.
  • کم بودن سرعت هارد و یا خراب بودن آن، نیز یکی از عوامل مهم در کندی سرعت لپ تاپ است.
  • کم بودن فضای RAM نیز یکی از مهم‌ترین عواملی است که روی سرعت لود برنامه‌ها، تاثیر چشمگیری دارد.
  • برنامه‌های پس زمینه و فضایی که اشغال می‌کنند نیز می‌تواند باعث کند شدن کامپیوتر شود.
  • وارد شدن ویروس به لپتاپ نیز می‌تواند روی سرعت تاثیراتی داشته باشد.
  • آپدیت نبودن درایوهای ویندوز و آپدیت نبودن بایوس سیستم

راهکارهای تایید شده برای رفع قطعی کندی سرعت لپ تاپ و گرم شدن بیش از حد آن

گرم شدن پیش از حد لپتاپ مشکل رایجی است که به خصوص در مدل‌های قدیمی‌تر لپتاپ، بیشتر به چشم می‌خورد. برای رفع این مشکل و همچنین بالا بردن سرعت این وسیله، راهکارهای زیادی وجود دارد اما این موارد تا حد زیادی این مشکلات را رفع کرده و هزینه زیادی را نیز نیاز نخواهد داشت:

 

خرید خمیر سیلیکونی

خرید و نصب خمیر سیلیکونی جدید

کارت گرافیک و پردازنده در لپتاپ‌ها، حرارت زیادی تولید می‌کنند. این قطعات برای خنک شدن نیاز به فن جداگانه و باکیفیت دارند که باید به صورت مداوم با آن‌ها کار کند. خمیر سیلیکون بین این پردازنده‌ها و قطعات و قطعه فن آلومینیومی، قرار گرفته و تبادل گرما را با سرعت بیشتر و بهتر انجام می‌دهد.

 

در واقع استفاده از خمیر سیلیکون باعث می‌شود تا گرما به فن‌ها منتقل شده و قطعه، سریع‌تر خنک شود

 

اما این خمیر سیلیکونی نیز مانند هر ماده شیمیایی دیگری پس از مدتی ممکن است خاصیت و کارکرد اصلی خود را از دست بدهد. این خمیرها در اثر گرما، رطوبت، گرد و غبار و دیگر عوامل محیطی، آن خاصیت اصلی خود را از دست می‌دهد و دیگر نمی‌تواند کار تبادل دمایی را به خوبی گذشته انجام دهد. به خصوص اگر از یک دستگاه لپتاپ مدل قدیمی استفاده می‌کنید، به احتمال فراوان، خمیر سیلیکونی روی پردازنده و پردازنده گرافیکی، دیگر آن کارایی گذشته را ندارد و باید حتما مورد بازبینی قرار بگیرد.

پس داغی بیش از حد(با کمک نرم افزار های مانیتورنیگ دمای لپ تاپ ) بسیار به شما کمک میکند که به این موضوع پی ببرید آیا وقت تعویض خمیر سیلیکونی لپ تاپ شما رسیده یا خیر.

مهم‌ترین نشانه‌ای که به شما در مورد تعویض این خمیر سیلیکونی هشدار می‌دهد، کندی سرعت لپ تاپ و داغی بیش از حد و نیز خاموش شدن ناگهانی آن است.

 

به عنوان یک راه حل نهایی و قطعی، شما می‌توانید با خرید این خمیر سیلیکونی از سایت گیمستان، و تعویض آن، مشکل کندی و گرم شدن بیش از حد پردازنده را حل نمایید.

اگر به دنبال تعویض خمیر سیلیکونی لپتاپ خود برای رفع مشکل گرمای لپتاپ میباشید ، می‌توانید از طریق فروشگاه گیمستان برای این کار اقدام نمایید ( کلمه پایین را کلیک کنید ).

 

خرید خمیر سیلیکونی

 

نمیدانید چه خمیر سیلیکونی برای شما خوب است ؟ کافیست با پشتیبانی گیمستان تماس بگیرید و پایین را کلیک کنید 🙂

بهترین خمیر سیلیکونی برای لپ تاپ من چیست ؟


خرید حافظه ssd اینترنال

حل مشکل کندی سرعت لپ تاپ با نصب هارد اینترنال SSD

گفتیم که یک علت کند شدن لپ تاپ و یا کامپیوتر، کم بودن سرعت و فضای آن بر روی هارد داخلی آن است. وقتی هارد با سرعت بیشتری بر روی سیستم وجود داشته باشد، علاوه بر بالاتر رفتن سرعت کلی لپتاپ ، سرعت بالا آمدن یا به اصطلاح Boot و خاموش شدن سیستم نیز بهبود چشمگیری پیدا می‌کند و علاوه بر آن ، سرعت لود شدن برنامه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

گارانتی میشود که نسبت به قبل سرعت کاملا تغییر میکند و شما متحیر میشوید 🙂 

 

هاردهای نوع جدید و یا هاردهای SSD قیمت بالایی دارند اما با توجه به استفاده از حافظه فلش nand، سرعت بالایی در لود شدن داده‌ها در مقایسه با هاردهای قدیمی ارائه می‌کنند.

میخواهید بیشتر بخوانید ؟

 

این هاردها، قابلیت اطمینان بالاتر و نیز درگیری کمتر باتری و سالم ماندن آن را برای لپتاپ‌های امروزی تضمین می‌کنند.

اگر به دنبال تعویض و یا ارتقای هارد داخلی لپتاپ خود برای بالا بردن سرعت سیستم هستید، می‌توانید از طریق فروشگاه گیمستان برای این کار اقدام نمایید ( کلمه پایین را کلیک کنید ).

 

خرید حافظه SSD اینترنال

 

در این صفحه شما می‌توانید تمام مدل‌های هاردهای اینترنال اس اس دی را که برای نصب بر روی انواع مدل‌های لپتاپ، مناسب هستند را ببینید و نسبت به خرید آن‌ها به صورت آنلاین اقدام نمایید.

نمیدانید چه حافظه ssd برای شما خوب است ؟ کافیست با پشتیبانی گیمستان تماس بگیرید و پایین را کلیک کنید 🙂

بهترین حافظه ssd برای لپ تاپ من چیست ؟

 

 

ارتقای RAM لپ تاپ

ارتقای RAM لپ تاپ

همانطور که مستحضر هستید RAM یا حافظه رندوم , به اصطلاح عامیانه حافظه اییست که برای کار کردن برنامه های شما استفاده میشود.

دلیل اصلی هنگ کردن هم میتوان به کمبودن 1. سرعت رم ! 2. حجم حافظه رم ! اشاره کرد

شما میتوانید با ارتقای RAM لپ تاپ و نصب کردن رم با سرعت بیشتر , سرعت لپ تاپ خود را به مقدار قابل توجهی افزایش بدید.

عموما لپ تاپ های امروز دارای 2 اسلات جهت نصب کارت رم یا Ram هستند و شما میتوانید با بررسی این بخش از لپتاپ (پشت لپ تاپ , پوشیده شده با یک صفحه پلاستیکی) به این پی ببرید که آیا سیستم اسلات رم لپ تاپ شما به چه صورت است.

خرید رم لپ تاپ

 

نمیدانید چه حافظه ssd برای شما خوب است ؟ کافیست با پشتیبانی گیمستان تماس بگیرید و پایین را کلیک کنید 🙂

بهترین حافظه ssd برای لپ تاپ من چیست ؟

 

نصب یک آنتی ویروس

به نظر من این تریک قدیمی و باستانی ” آره آنتی ویروس نصب کن سرعت لپتاپت بیشتر میشه” رو کلا بریزید دور , درسته که دنیای ویروس ها تمام نشده ولی آنتی ویروس های موجود در سیستم ها بشدت تقویت یافته هستند. مخصوصا اگر ویندوز 10 دارید که روی آن ویندوز دفندر نصب و فعال است ( این آنتی ویروس در تست AVTEST همیشه امتیاز بالای 4.5 و بلکن 5 داشته)

یکی دیگر از مشکلاتی که تاثیر زیادی بر عملکرد و سرعت لپتاپ‌ها و سیستم‌های کامپیوتری دارد، ویروسی شدن آن است. ویروس‌هایی که در پس زمینه سیستم عامل فعال هستند، می‌توانند منابع آن را به خود اختصاص داده و باعث کندی سرعت لپ تاپ شوند. برای حل این مشکل، بهتر است یک آنتی ویروس به روز خریداری کرده و سیستم را جستجو کنید. با حل این مشکل، تا حدودی ممکن است! سرعت لپتاپ شما بهبود پیدا کند !

( هرچند به نظر بنده که عمرم پای کامیپوتر بوده , آنتی ویروس نه تنها سرعت را بهبود نمیدهد (ممکن است ! ) بلکه سرعت را کمتر هم میکند چون بخشی از پردازنده را برای خودش مختص میکند )

 

سخن آخر | افزایش قطعی سرعت لپ تاپ

اگر دانش فنی نصب هارد داخلی و یا خمیر سیلیکونی را ندارید، می‌توانید از تخصص کارشناسان گیمیستان در این زمینه استفاده کنید. کارشناسان ما با ارائه راهکارها و راهنمایی‌های لازم، شما را برای نصب این قطعات، کمک می‌کنند.

 

افزایش قطعی سرعت لپ تاپ

 

پکیج افزایش سرعت لپ تاپ

اگر قصد خلاص شدن از شر کندی و اعصاب خورد کنی لپ تاپ خود را دارید و میخواهید جان تازه ایی به لپ تاپ خود ببخشید , میتوانید لپ تاپ خود را به متخصصین گیمستان بسپرید و لپ تاپ خود را ارتقا بدید .

تمامی قطعات از بخش فروشگاه گیمستان تامین میشود و دارای گارانتی اصالت و کیفیت هستند .

به علاوه اگر مایل به استفاده از خدمات نصب هستید نیز می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

وب سایت گیمستان، ارائه دهنده انواع قطعات سخت افزاری و کامپیوتر و لپتاپ و نیز انواع گجت‌های دیجیتالی است. راهکارهای ارائه شده می‌توانند به صورت نهایی و قطعی به حل مشکل کندی سرعت لپ تاپ کمک کنند.

 

درنگ نکنید و دو به شک نباشید , سریع با پشتیبانی گیمستان تماس بگیرید تا صادقانه شمارا راهنمایی کنند

 

پس برای حل قطعی و خلاص شدن دائمی از مشکل کندی و قدیمی بودن لپ تاپ خود و جان تازه بخشیدن به لپ تاپ با پشتیبانی گیمستان تماس حاصل فرمایید

 

 

 

منبع مقاله

 

 

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
guest

10 دیدگاه‌ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شایان
شایان
1 سال قبل

آقااااا عالییی دستتون درد نکنه بالاخره این تراکتور 18 چرخ شده مث بنز !! اینقد این کندی سرعت لپ تاپ اذیت کرده بود میخواستم بفروشمش

ایران آزاد
ایران آزاد
1 سال قبل

دوستان دقت کنین اگر بلد نیستین حتما به گیمستان یا کسی که اعتماد دارید بسپرید ! خیلیا کار بد و سر سری تحویل میدن بهتون. مرسی گیمستان

ممد
ممد
1 سال قبل

دوستان به سرعت رم هم دقت کنین . صرفا عدد گیگ تاثیری تو کندی سرعت لپ تاپ نداره

سرهنگ کمالپور
سرهنگ کمالپور
1 سال قبل

عالی بود ممنون

امیر علی
امیر علی
1 سال قبل

با تشکر از زحمات گیمستان , من یک لپتاپ vaio vpccw21fx داشتم که مال حدود 12 سال پیش بود و شدیدا کند شده بود . برای گیمستان ارسال کردم و پک ssd و خمیرسیلیکون و ram رو روش اجرا کردن و لپ تاپم عین روز اولش شد و یه جورایی زنده شد . سرعتشم خیلیییی رفته بالا و واقعا ممنونم از گیمستان