اخبار و مقالات

باتری جاروی رباتیک

باتری جاروی رباتیک

باتری جاروی رباتیک شیائومی جزو قطعات بسیار مهم و یک جارو هست بدون آن عمل آنجا روی شما از کار می‌افتد و هیچگونه استفاده‌ای ندارد.

علت خرابی باتری جاروی رباتیک

اما چه چیزی باعث میشود که باتری آسیب ببیند تا از کار بیفتد در واقع باتری جاروی رباتیک یک عمر مفید دارد در صورتی که یکی از آن استفاده شود تقریباً به همان اندازه عمر خواهد کرد.

عمر باتری جاروی رباتیک

باتری استاندارد جاروی رباتیک حدود ۵۰۰ بار شارژ و دشارژ می شود و این یعنی ۵۰۰ بار تمیز کاری توسط جارو، حال اگر فرض بگیریم که شما از جاروی خودتان به صورت روز در میان استفاده می کنید، باتری جاروی رباتیک شما چیزی در حدود 3سال عمر خواهد کرد.

باتری جاروی رباتیک

 

البته عمر باتری جارو به شرایط نگهداری و طرز استفاده از آن هم مرتبط می شود. برای مثال ممکن است شما یک جاروی نو تهیه کرده باشید اما پس از چند بار استفاده باتری جاروی شما به مشکل بخورد، چه چیزی دلیل این مسئله می‌تواند باشد؟ جاروی رباتیک از زمان تولید در کارخانه تا زمانی که به دست شما میرسد برای مدت زمانی در انبار می ماند شرایط نگهداری انبار بسیار مهم است. به طور مثال دمای بالا یکی از عوامل خرابی باتری می باشد.

علت دیگری که می‌تواند بر باتری شما تاثیر بگذارد عدم استفاده برای مدت زمان طولانی است. اگر برای مدتی از باطری خودرو استفاده نکنید و این باتری شارژ باشد یا شارژ صفر داشته باشد به احتمال زیاد باتری شما برای استفاده مجدد نیاز یه شوک دارد و همچنین این باتری کیفیت اولیه خود را نخواهد داشت.

راه حل

اما راه حل چیست؟ اگر می خواهید جاروی خود را برای مدت طولانی کنار بگذارید میزان شارژ باتری را به حدود ۵۰ درصد برسانید و جارو را خاموش کنید. باتری های لیتیوم برای نگهداری طولانی مدت نیاز به چنین شرایطی دارند و همچنین نگهداری در دمای پایین تر از ۳۵ درجه.

اما وقتی که باتری جاروی رباتیک شما آسیب دید راه حل چیست؟ می توان با شوک و چند بار شارژ و دشارژ کردن باتری را احیا کرد، اما در بسیاری دیگر از موارد باید اقدام به تعویض باتری نمایید. از آنجایی که هر مدل از رباتیک مدار شارژ مختص به خود را دارد صرفا عوض کردن سلولها مشکل شما را حل نمی کند. لذا قبل از اقدام به هر کاری با کارشناس مربوطه مشورت نمایید تا در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود.

جهت گرفتن هرگونه مشاوره در مورد خرابی جاروی رباتیک خود می توانید با بخش روبو سرویس در سایت گیمستان تماس حاصل فرمایید.

تماس : 09197373404

واتسپ: 09197373404

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *